Misterium 2012

W Niedzielę Palmową 1 kwietnia o godz. 15.00 Góra Kalwaria przeistoczy się w Nową Jerozolimę. Znowu, już po raz trzeci, powrócimy do naszej sarmackiej przeszłości, do wielkopostnej tradycji wspólnego przeżywania Męki Pańskiej, tradycji zapoczątkowanej tu już w XVII wieku. Zapraszamy wszystkich na niezwykłe, uliczne widowisko misteryjne, na wspólne przeżycie Drogi Krzyżowej.

Pasja, tak jak to było odgrywane przed wiekami, rozpocznie się od wręczenia Piłatowi przez burmistrza miasta wyroku skazującego Jezusa. Ten dekret Piłata, stylizowany na dawny miejski akt sądowy, ma przenieść uczestników Misterium w czasy, gdy Góra Kalwaria była najważniejszym sanktuarium kalwaryjskim na terenie Mazowsza, a może i całej ówczesnej, ogromnej Polski, Rzeczpospolitej Obojga Narodów. Jednocześnie cofniemy się jeszcze głębiej w przeszłość, do Jerozolimy w czasie, gdy rzymskim namiestnikiem był właśnie Poncjusz Piłat.

Dogodny dojazd na Misterium w niedzielę 1 kwietnia zapewni PKS Polonus Warszawa. Zostaną uruchomione dwa specjalne połączenia. Dodatkowe autobusy pojadą z Warszawy o godz. 13.30 przez Sobików i o godz. 13.50 przez Piaseczno do Góry Kalwarii. Autobusy powrotne odjadą z Góry Kalwarii do Warszawy o godz. 17.15 przez Sobików oraz o godz. 17.30 przez Piaseczno. Zapraszamy do skorzystania z tego rozwiązania.

 
Reklama
Pogoda