Messing, jasnowidzenie i moc człowieka

W najbliższy piątek, o godzinie 17:00 w kinie "Uciecha" wysłuchać będzie można kolejnego wykłady dotyczącego Wolfa Messinga.

W trakcie spotkania poruszone będą następujące zagadnienia:

- czym jest jasnowidzenie, telepatia, postrzeganie pozazmysłowe?
- czy można się tego nauczyć?
- czy każdy człowiek posiada ukrytą moc?
- prezentacja najsłynniejszych jasnowidzów

Prelekcję organizuje projekt NPN a poprowadzą ją Hanna Prus i Marcin Mizera.

 

Misterium 2012

W Niedzielę Palmową 1 kwietnia o godz. 15.00 Góra Kalwaria przeistoczy się w Nową Jerozolimę. Znowu, już po raz trzeci, powrócimy do naszej sarmackiej przeszłości, do wielkopostnej tradycji wspólnego przeżywania Męki Pańskiej, tradycji zapoczątkowanej tu już w XVII wieku. Zapraszamy wszystkich na niezwykłe, uliczne widowisko misteryjne, na wspólne przeżycie Drogi Krzyżowej.

Pasja, tak jak to było odgrywane przed wiekami, rozpocznie się od wręczenia Piłatowi przez burmistrza miasta wyroku skazującego Jezusa. Ten dekret Piłata, stylizowany na dawny miejski akt sądowy, ma przenieść uczestników Misterium w czasy, gdy Góra Kalwaria była najważniejszym sanktuarium kalwaryjskim na terenie Mazowsza, a może i całej ówczesnej, ogromnej Polski, Rzeczpospolitej Obojga Narodów. Jednocześnie cofniemy się jeszcze głębiej w przeszłość, do Jerozolimy w czasie, gdy rzymskim namiestnikiem był właśnie Poncjusz Piłat.

Dogodny dojazd na Misterium w niedzielę 1 kwietnia zapewni PKS Polonus Warszawa. Zostaną uruchomione dwa specjalne połączenia. Dodatkowe autobusy pojadą z Warszawy o godz. 13.30 przez Sobików i o godz. 13.50 przez Piaseczno do Góry Kalwarii. Autobusy powrotne odjadą z Góry Kalwarii do Warszawy o godz. 17.15 przez Sobików oraz o godz. 17.30 przez Piaseczno. Zapraszamy do skorzystania z tego rozwiązania.

 

Poranki filmowe powracają do "Uciechy"

Ośrodek Kultury zaprasza wszystkie dzieci do kina na seanse popularnych bajek. Najbliższe seanse odbędą się 11 i 25 marca o godzinie 11:00. Po filmach dzieci będą mogły wziąć udział w zajęciach plastycznych pod okiem doświadczonego instruktora. Koszt (seans+zajęcia) 12 zł.

 

Gra fabularna

Ośrodek Kultury organizuje w drugim tygodniu ferii grę fabularną, która rozgrywać się będzie na terenie Góry Kalwarii. Uczestnicy wcielą się w fikcyjne postacie i będą wykonywać różne zadania. Nad przebiegiem gry będzie czuwał mistrz zwany Larpmasterem.

Obecnie można głosować na konwencję gry w jakiej mieszkańcy chcieliby wziąć udział. Ankieta dostępna jest na stronie głównej Ośrodka Kultury.

 

20 finał WOŚP

Tegoroczny finał Wielkiej  Orkiestry Świątecznej Pomocy obchodzony będzie w Górze Kalwarii wyjątkowo. Imprezy towarzyszące rozpoczną się już w piątek i potrwają do niedzielnego wieczora. Zebrane przez fundację pieniądze przeznaczone będą na zakup urządzeń do ratowania wcześniaków i pomp insulinowe dla kobiet w ciąży.

Podsumowanie finału nastąpi w Klubie Bilardowym o godz. 20:30

Program:

Więcej…

 
Więcej artykułów…
Reklama
Pogoda