Start

Po długim dojrzewaniu projektu strony internetowej poświęconej Górze Kalwarii, po wielu zmianach koncepcji nadszedł czas by zaprezentować serwis społeczności Góry Kalwarii.

 

Data oficjalnego rozpoczęcia działalności jest nieprzypadkowa. Dziś niedziela palmowa, która rozpoczyna Wielki Tydzień - czas szczególnie uroczyście obchodzony w Nowej Jerozolimie. Również w dniu dzisiejszym po raz drugi wystawiane jest Misterium Męki Pańskiej. Przez długie lata tradycja wystawiania misteriów była zapomniana. Od zeszłego roku z wielkim zaangażowaniem jest przywracana naszemu miastu.  Kult Męki Pańskiej ukształtował Górę Kalwarię. Dziś, podejmowany na nowo w twórczy sposób łączy historię i teraźniejszość, przypominając czasy dawnej świetności miasta.

 

Do zwyczajów Nowego Jeruzalem portal będzie wielokrotnie nawiązywał. Nie zabraknie również odwołań do historycznych wydarzeń nie związanych z sanktuarium. Niemniej ważna jest teraźniejszość. Miasto jest żywym organizmem, który stale się zmienia i wpływa na życie wszystkich mieszkańców.

 

Integralnym składnikiem portalu jest forum. W tym miejscu można się swobodnie wypowiadać i wymieniać spostrzeżeniami z innymi mieszkańcami zarówno Góry Kalwarii jak i całej gminy. Kształt forum zależy od jego użytkowników, od tego o czym ludzie chcą rozmawiać i czym żyją na co dzień. Zapraszam do wypowiadania się w istniejących już tematach i do zakładania nowych wątków.

 

Z pozdrowieniami zeki

 
Reklama
Pogoda