Lodowisko oficjalnie otwarte

W czwartek, 5 stycznia w Górze Kalwarii odbyło się uroczyste otwarcie lodowiska zlokalizowanego przy ulicy Kalwaryjskiej. Oprócz władz Góry Kalwarii na otwarcie przybyli przedstawiciele władz wojewódzkich i powiatowych, burmistrzowie i wójtowie okolicznych gmin oraz działacze sportowi.

Po przecięciu wstęgi głos zabrali gospodarze oraz zaproszeni goście. W trakcie przemówienia burmistrz Dariusz Zieliński podał pierwsze dane statystyczne. Z lodowiska codziennie korzysta około 500 osób. Od udostępnienia w połowie grudnia z oferty skorzystało około 10 tysięcy osób. Burmistrz wyraził swoje zadowolenie z popularności tej formy rekreacji oraz zapowiedział, że to nie koniec atrakcji - Zieliński chciałby żeby na skarpie powstał obiekt rekreacyjny. Mógłby to być tor saneczkowy, park linowy lub nawet stok narciarski.

Kolejnym punktem programu był pokaz jazdy figurowej na lodzie w wykonaniu zawodniczek z warszawskiego klubu Ice & Fun. Po występach profesjonalistów na taflę weszły dzieci, dla których przygotowano kilka atrakcji. Były nimi nauka jazdy na łyżwach oraz konkursy. Na zakończenie łyżwy założyli burmistrz Zieliński oraz radni z przewodniczącym Zbigniewem Bugno na czele.

 
Reklama
Pogoda