Aktualności
Sonda
Czy chciałbyś żeby na rynku wybudowana została fontanna?
 

Święto Góry Kalwarii

20 maja po raz drugi obchodziliśmy dni Góry Kalwarii. Impreza odbyła się tradycyjnie na terenie byłej jednostki wojskowej. W trakcie jej trwania na scenie prezentowały się zespoły z naszej gminy oraz zaproszeni goście. Dla dzieci oprócz dmuchanych zamków przygotowano ogromną ilość klocków oraz opowieści bajek i baśni.

Dużym zainteresowaniem cieszył się występ gwiazdy wieczoru - w tym roku został zaproszony Sztywny Pal Azji. Największym zainteresowaniem ciszyła się jednak wystawa "Tak było" prezentująca archiwalne zdjęcia Góry Kalwarii. Prelekcji dr Piotra Rytko wysłuchały setki mieszkańców a na placu od początku imprezy do późnego wieczora mieszkańcy oglądali fotografie i wspominali dawne czasy. Wystawę będzie można zobaczyć ponownie we wrześniu. Do tego czasu wszyscy posiadający w swoich archiwach zdjęcia, na których widoczne jest nasze miasto mogą zgłaszać je do organizatorów.